Alarko Flair Klima Kumanda Kullanımı

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Alarko Flair Klima Kumanda
Alarko Flair Klima Kumanda
 1. Açma / Kapama Tuşu
 2. Mod Tuşu
 3. Fan Tuşu
 4. ▲ / ▼ düğmesi
 5. Swing / Salınım Tuşu
 6. Sleep / Uyku Tuşu
 7. Sıcaklık Tuşu
 8. Turbo Tuşu
 9. I Feel Fonksiyon Tuşu
 10. Timer / Zamanlayıcı Tuşu
 11. X-Fan Tuşu
 12. Light / Ekran Işığı

Not: Bu, genel amaçlı bir uzaktan kumandadır ve çok fonksiyonlu klimalarda kullanılabilir; modelin sahip olmadığı bazı fonksiyonlar için, Alarko Flair Klima Kumanda üzerindeki ilgili düğmeye basıldığında ünitenin orijinal çalışma durumunu koruyacağı unutulmamalıdır.

Uzaktan kumanda üzerindeki tuşların tanıtımı

Alarko Flair Klima Uzaktan kumanda üzerindeki tuşların tanıtımı

Not: Bu genel bir uzaktan kumandadır. WIFI fonksiyonu, bazı modellerde mevcuttur, bazı modellerde ise yoktur.

Not:
● Bu, genel amaçlı bir uzaktan kumandadır ve çok fonksiyonlu klimalarda kullanılabilir; modelin sahip olmadığı bazı fonksiyonlar için, uzaktan kumanda üzerindeki ilgili tuşa basıldığında ünitenin orijinal çalışma durumunu koruyacağı unutulmamalıdır.
● Gücü açtığınızda klimadan bir ses duyulur. Çalışma göstergesi, AÇIK (kırmızı gösterge) durumdadır. Ardından, uzaktan kumandayı kullanarak klimayı çalıştırabilirsiniz.
● Açık durumunda, uzaktan kumanda üzerindeki tuşa basıldığında, uzaktan kumanda ekranındaki sinyal simgesi bir kez yanıp söner ve klima “di” ses verir, bu da sinyalin klimaya gönderildiği anlamına gelir.
● Kapalı durumunda, uzaktan kumanda ekranında sıcaklık ve saat simgesi görüntülenir
(Zamanlayıcı açık, zamanlayıcı kapalı ve ışık fonksiyonları ayarlanmışsa, ilgili simgeler aynı anda uzaktan kumanda ekranında da görüntülenecektir); Açık durumunda, ekranda ilgili ayar fonksiyon simgeleri görüntülenecektir.

1 On / Off Tuşu

Üniteyi açmak için bu tuşa basın, kapamak için bu tuşa tekrar basın.

2 Mode Tuşu

Bu tuşa her bastığınızda, aşağıdaki gibi döngüsel olarak değişen OTOMATİK, SOĞUTMA, KURUTMA, FAN ve ISITMA modlarından biri seçilir.

3 Fan Tuşu

Bu tuş, fan hızını AUTO’ dan 1, 2, 3’e, ardından tekrar AUTO’ ya dönen sırada ayarlamak için kullanılır.
Not: Kurutma modunda fan, düşük hızda çalışır.

4 ▲ / ▼ Tuşu

Ayar sıcaklığını artırmak/azaltmak için ▲/ tuşuna basın. OTOMATİK modda, sıcaklık ayarı yapılamaz.
Timer On ve Timer Off olarak ayarlandığında, zamanı ayarı için “▲” veya ” ▼ ” tuşuna basın.

5 Swing Tuşu

Bu tuşa basarak yukarı ve aşağı salınma açısını ayarlayabilirsiniz

6 Sleep Tuşu

Uyku fonksiyonunu açmak için, Soğutma veya Isıtma modunda bu tuşa basın. Uyku fonksiyonunu iptal etmek için bu tuşa tekrar basın. Fan, Kurutma ve Otomatik modlarında bu fonksiyon kullanılamaz.

7 Temp Tuşu

Bu tuşa bastığınızda, iç ünite ekranında iç ortam için ayarlanan sıcaklığı ve iç ortamın sıcaklığını görebilirsiniz. Uzaktan kumandadaki ayar, aşağıdaki gibi döngüsel olarak seçilir.

Not:
● Bazı modellerde dış ortam sıcaklık göstergesi yoktur. Bu durumda, iç ünite, sinyalini alır, ancak iç ortam sıcaklık ayarını gösterir.

8 Turbo Tuşu

SOĞUTMA veya ISITMA modunda, Turbo fonksiyonunu açmak/kapamak için bu düğmeye basın.

9 I Feel Tuşu

I FEEL fonksiyonunu başlatmak için bu tuşa basın, uzaktan kumanda ekranında görüntülenecektir. Bu fonksiyon ayarlandıktan sonra, uzaktan kumanda algılanan ortam sıcaklığını kontrol ünitesine gönderir ve ünite, iç ortam sıcaklığını, tespit edilen sıcaklığa göre otomatik olarak ayarlayacaktır. I FEEL fonksiyonunu kapatmak için bu düğmeye tekrar basın, kaybolacaktır. I FEEL fonksiyonu açıldığında, uzaktan kumandanın, uzaktan kumandadan iç üniteye gönderilecek sinyalin alınabileceği bir mesafede olması gerekir.

10 Timer Tuşu

 • AÇIK durumunda, zamanlayıcıyı KAPALI duruma getirmek için bu düğmeye basın;
  KAPALI durumunda, AÇIK duruma getirmek için bu düğmeye basın.
 • Bu düğmeye bir kez basın ve gösterilecek HOUR ON (OFF) karakterleri yanıp sönmeye başlar. Bu arada, zamanlayıcı ayarını yapmak için “▲” veya ” ” düğmesine basınız (“▲” veya ” ” düğmesini basılı tutarsanız zaman hızlı değişecektir). Zaman ayar aralığı 0,5 ~ 24 saattir.
  Zamanlayıcı ayarını onaylamak için bu düğmeye tekrar basın ve HOUR ON (OFF) karakterlerinin yanıp sönmesi duracaktır.
  Eğer karakterler yanıp sönerken zamanlayıcı düğmesine basılmazsa, 5 sn’den sonra zamanlayıcı ayar durumundan çıkacaktır. Zamanlayıcı onaylanmış durumdayken, tekrar bu düğmeye basılırsa zamanlayıcıyı iptal etmiş olursunuz.

11 X-Fan Tuşu

SOĞUTMA veya KURUTMA modunda X-fan fonksiyonunu açmak için bu düğmeye basın. Bu fonksiyon başlatıldığında, iç ünite fanı, cihazı uzaktan kumandayla kapattıktan sonra bir süre daha düşük hızda çalışmaya devam edecektir.

12 Light Tuşu

Ekran ışığını açmak için bu düğmeye basın, kapatmak için bu düğmeye tekrar basın.

Alarko Flair Klima Kumanda Birlikte kullanılan Tuş fonksiyonları

“▲” ve ” ▼ ” düğmelerinin birlikte kullanımı: Kilit

Tuş takımını kilitlemek veya kilidini açmak için “▲” ve ” ▼ ” tuşlarına aynı anda 3sn süreyle basın. Uzaktan kumanda kilitliyse, kilit görüntülenir. Bu durumda, herhangi bir tuşa basılırsa, kilit simgesi üç kez yanıp sönecektir.

MODE” ve “▼” tuşlarının birlikte kullanımı: Fahrenheit ve santigrat arasında geçiş yapma

Ünite KAPALI durumunda, ℃ ve ℉ arasında geçiş yapmak için “MODE” ve “▼” tuşlarına aynı anda basın.

TEMP” ve “TIMER” tuşlarının birlikte kullanımı: Enerji tasarruf Fonksiyonu*

Alarko Flair Klima Kumanda Enerji tasarrufu fonksiyonunu başlatmak için SOĞUTMA modunda “TEMP” ve “TIMER” tuşlarına aynı anda basın. Uzaktan kumandadaki ekranda “SE” görüntülenir. Fonksiyondan çıkmak için işlemi tekrarlayın.

TEMP” ve “TIMER” düğmelerinin birlikte kullanımı: 8 ℃ Isıtma Fonksiyonu*

ISITMA modunda “TEMP” ve “TIMER” düğmelerine aynı anda basın. Uzaktan kumanda üzerindeki ekranında yuvarlak içerisinde dolar simgesi ve seçili sıcaklık “8 ℃” görüntülenir. (46 ℉ Fahrenheit kabul edilerek). Fonksiyondan çıkmak için işlemi tekrarlayın.

WIFI Fonksiyonu*

WIFI fonksiyonunu açmak veya kapatmak için “MODE” ve “TURBO” tuşlarına aynı anda basın. WIFI fonksiyonu açıldığında, uzaktan kumanda ekranında WIFI simgesi görüntülenir; 10 saniye boyunca “MODE” ve “TURBO” tuşlarına aynı anda basılırsa, uzaktan kumanda WIFI sıfırlama kodunu gönderecek ve WIFI fonksiyonu açılacaktır. Uzaktan kumanda enerjilendirildiğinde, WIFI fonksiyonu varsayılan olarak AÇIK durumda olacaktır.
*Bu fonksiyonlar sadece bazı modellerde mevcuttur.

Yorum yapın