Hitachi VRF 01 Hata Kodu

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Hitachi VRF 01 Hata Kodu nedenlerini sizler için açıklamaya çalışacağız. Önce olası nedenleri inceleyeceğiz, ve sonra çözüme kavuşmaya çalışacağız.

Hitachi VRF 01 Hata Kodu

Hitachi VRF 01 Alarmı

Bunun iki sebebi olabilir. Drenaj Pompa Arızası veya Drenaj boru sisteminde bir sorun olması, ve bu sorunu çözmek için mümkün olan en kısa sürede malzemelerinizi hazırlayın.

  • Ölçü aleti
  • Tornavida
  • Eldiven
  • Lamba

Sorunu çözmek için başlıyalım.

Pompa arızasını çözmek için ölçü aletini (avometre) kullanacağız. iç ünitenin elektronik kontrol kartını kontrol etmek için önce çalışma şemasını kontrol edelim.

Klima elektronik kartının kapağında bulunan şemada ki kabloları inceleyelim. CN-14 (Pompa Arıza Geri bildirimi, Şamandıra) , PCB6 (220 V Besleme)

Şamandıranın sağlam olup olmadığını kontrol etmek için ölçü aletinizi açın, CN-14 soketini söküp soketde ki 2 kabloyu Buzzer modda ölçün bip sesi duyulursa herhangi bir arıza olmadığı anlamına gelir.

Hitachi VRF iç üniteleri Soğutma modunda (Cool) çalıştırıldığında drenaj pompası enerjilenir. Pompa enerjisini kontrol etmek için. PCB6 soketinde 220 V ölçün. Pompa’ya enerji gidiyorsa drenaj borusunun girişine elinizi koyarak titreşim olup olmadığını kontrol edin, titreşim varsa pompanız çalışıyor, enerji olduğu halde titreşim yoksa arızalıdır.

Peki pompanın sağlam olduğundan emin oldukdan sonra geriye sadece dranaj hattını kontrol etmeniz kalıyor.

Hitachi VRF 01 Hata Kodu görülüyorsa yukarıda ki adımları takip ederek soruna çözüm arayabilirsiniz.

“Hitachi VRF 01 Hata Kodu” üzerine bir yorum

Yorum yapın