İnverter Klima Avantajları

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Bir inverter klima, evinizi serin tutmanın harika bir yönü ve elektrik faturalarından tasarruf etmenize yardımcı olabilir.  Daha sessizdirler ve kontrol edilebilir bir kompresör ünitesi ile birlikte gelirler.  Ayrıca, daha uzun süre dayanabilirler.

İnverter Klima Avantajları

İnverter Klima Avantajları

Daha Uzun Ömür

İnverter klima Sadece bir odayı Verimli daha bir şekilde soğutmakla kalmaz, aynı zamanda klima ünitenizin ömrünü de uzatabilirler. İnverter teknolojisi, klima muhafazası soğutucunun çıkış sınırın boyutuna göre hassas soğutmayı sağlayacak şekilde sağlanmasını sağlar.  Bu, daha güvenilir bir sistem ve azaltılmış işletme maliyetleri ile maliyetleri.İnverter klimalar, enerji tasarrufunun yanı sıra karbon çıkışını da püskürtme.  Bunun nedeni, bir oda içinde yıpranma bir sıcaklığı korumak için kullanıyor olmalarıdır.  Ayrıca farklı hızlarda çalışabildikleri için çalıştırılması daha ucuzdur. Geleneksel iklimlendirmenin faydalarından yararlanan gücün %65’ine kadar tasarruf edebilirler.  Bu tasarruflar elektrik faturanız için çok yardımcı olabilir.Bir invertör satın almak başlangıçta biraz pahalı olabilir, ancak buna değer.  Düzgün çalışan bir klima sistemi 15 ila 25 yıl gidiyor.

Daha Sessiz Çalışma

Daha sessiz çalışma söz konusu olduğunda, inverter klimaların inverter olmayan muadillerinden bir adım önde olduğu bir sır değil.  Ayrıca daha enerji verimlidirler.  Çoğu Amerikalı’nın elektrik faturaları için yılda en az birkaç yüz dolar harcamasını tüketmede bu çok önemli.İnverter klimalar, akım ve değişkenleri ayarlamak için değişken frekanslı sürücü kullanır.  Temel olarak, kompresörün muhafazaları ve daha yüksek miktarda soğutma sağlar.  Genel olarak, sistem yollarında gösteri ve çalıştırmanın eskisi kadar rejimlerin yürümemesi.İnverter klima üniteleri biraz daha pahalı olabilmekte, daha uzun süre dayanmakta ve daha az bakım gerektiriyor.  En iyi yanı, elektrik faturanızın yılda yaklaşık %40 oranındaki getirileridir.Bir inverter klimanın en iyi özelliği, performansı optimize etmek için daha gelişmiş bir elektronik kontrol devresidir.  Örneğin, bir evin termostatını işletmek için otomatik olarak ayarlayabilecektir.  Geleneksel bir HVAC ünitesinin tekrar tekrar açılıp çalıştırılması gerekir.  Bu sadece evi aşındırmakla kalmaz, aynı zamanda motora da yük bindirir.

Kontrol Edilebilir Kompresör Ünitesi

Kontrol edilebilir bir kompresör ünitesi, bir inverter klimanın giderlerinden biridir.  Kompresör elektrik motorunun dönüş yapabilme özelliği, güç girişini soğutma kapasitesiyle tamamlamasına izin verir.  Bu yaptıkları güç kullanımlarını, çalıştırma seferlerini ve enerji kullanımlarını önemli ölçüde uzun süreler.  Ayrıca, daha doğru sıcaklık kontrolü sunabilir. İnverter klima ünitesi, hızlı elektronik bir kompresör elektrik motoru, bir klima kontrol ünitesi ve bir çıkış devresinden oluşur.  Bu birimlerin her insanın kendi yetenekleri vardır.  Bu tasarım, her ayrıntının özelliklerine uyarlanmıştır.Kompresörün dönüş hızı, uyarı dönüş hızı tarafından belirlenir.  Elektromanyetik bir güç, tahrik gücü kompresörü iletir.  Sonuç olarak, kompresörün dönüş hızı doğru bir şekilde kontrol edilir. Kompresörün dönüş kontrolünü kontrol eden iki yolu vardır.  Yöntemlerden biri, soğutma yükünden bağımsız olarak soğutucuyu muhafaza etmek buharlaşma muhafazası sabit bir yerde tutan sabit basınç kontrolüdür.  Başka bir yöntem, soðutma tahmin eden soğutma yükü tahmin kontrolüdür.

İnverter Klima Avantajları Maliyet

İnverter klimalar yeni bir teknolojidir.  Çok enerji verimlidirler.  İnverter olmayan modellerin beğenmediği, inverter Klimalar elektrik kullanımlarında yüzde 58 tasarruf sağlar.  Bu, daha düşük elektrik faturaları anlamı gelir.  Ayrıca, daha az soğutucuyu kullanırlar. Bir inverter klima düşük tutarlı olacak ve bu da onu daha verimli bir enerji haline getirecektir.  Ayrıca ömrünü uzatır. Bununla birlikte, bir invertör modeli, geleneksel bir Klima’dan daha pahalıya mal olacaktır. Maliyete ek olarak, bir inverter ünitesinde ayrıca daha fazla hareketli parça bulunur.  Sonuç olarak, bakımdan daha fazlasını öneririz. Ayrıca daha yüksek hasar ve arıza riskleri vardır. Bu birimler çok fazla eğitim ve destek gerektirir. Bir inverter ünitesinin ilk maliyeti normal bir modelden daha fazla olsa da, elektrik faturalarındaki tasarruf bunu telafi edecektir. Çoğu durumda, bir inverter iki yıllık düzenli kullanımda kendi masraflarını ortaya koyuyor. İnverter sistemi ayrıca daha fazla sıcaklık ve nem sunar. Birçok ev sahibi, evlerindeki nem üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyor.

Yorum yapın