Arçelik Klima Ionizer Otomatik Temizleme Fonksiyonu

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Klima, soğutma ve nem alma modlarında çalıştıktan sonra iç ünite içerisinde oluşan nemi, klima kapatıldıktan sonra kurutarak ürünün performansını uzun süre garanti eder, bu esnada yaydığı iyonlar ile mikroskobik partikülleri ortamdan uzaklaştırır.

  1. Ionizer otomatik temizleme fonksiyonunu bașlatmak için ekranda sadece “Otomatik Temizlik” sembolü çıkana kadar “Ion/Temizlik” basın.

Ionizer otomatik temizleme fonksiyonu, Ionizer hava temizleme fonksiyonuyla kombinedir. Sıralama tablodaki gibidir.

Arçelik Klima Otomatik Temizleme
Arçelik Klima Otomatik Temizleme
  1. Otomatik temizleme fonksiyonu ürün kapatıldığında devreye giren bir fonksiyondur. Ürünü kapatmak için (⊖) tuşuna basın. Ionizer otomatik temizleme fonksiyonu çalışmaya başlayacaktır.
  2. Fonksiyonu iptal etmek için ürün çalıșır durumda iken uzaktan kumanda üzerindeki “Ion/temizlik” tuşuna “Oto Temizlik” ikonu sönene kadar basın.

Klimayı kapattığınızda ionizer otomatik temizleme fonksiyonu otomatik olarak 30 dakika çalışacaktır. Bu sırada klimanın yatay kanadı hafif aralık kalacak şekilde kapanacaktır, ionizer otomatik temizleme fonksiyonu devrede olacak ve iç ünite fanı düşük hızda çalışacaktır. 30 dakika sonunda ürün kendini otomatik kapatacaktır.

Bu konumda klimanın çalışma durumu gösterge ekranında “C0” sembolü belirecektir.

Ionizer otomatik temizleme fonksiyonu sadece klima soğutma veya nem alma modlarında çalışırken devreye girer.

Arçelik Klima Otomatik Temizleme fonksiyonu bazı ürünlerde olmayabilir veya çalışmayabilir.

Yorum yapın