Windsor Klima Arıza Kodları

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Windsor Klima Arıza Kodları Hata ve Koruma Mesajları


Windsor Klima Arıza Kodları Klimanızda oluşan arızaları göstermek ya da oluşabilecek arızalardan korumak için klimanın ön yüzündeki göstergede özelleştirilmiş hata kodları görüntülenmektedir. Hata kodları her koda özel olarak önce belli sayıda yanıp sönerek ardından 35-40 saniye süreyle sabit görüntülenmektedir. Hata mesajları sorun giderilinceye kadar görüntülenmeye devam etmektedir. Görüntülenen mesajlara göre aşağıdaki işlemleri yapın.


Windsor Klima Hata Mesajları


Hata mesajları sırayla önce Er simgesi sonra da hatanın kendine özel kodu (01, 02, …, 20, vb) görüntülenerek belirtilir. Bu durumda klimaya herhangi bir şey yapmayın ve Yetkili Servis ile iletişime geçin. Er11 ve Er13 hata mesajları değildir. Bu mesajlarla karşılaştığınızda aşağıdaki koruma mesajları kısmındaki adımları uygulayın.

Windsor Klima Arıza Kodları


Windsor Klima Koruma Mesajları

dFDış ünitede oluşan buzlanma çözülüyor. Buz çözme işlemi tamamlandıktan sonra klimanız yeniden ısıtma modunda çalışmaya devam edecektir, bu mod devredeyken ürün kapatılmamalıdır.
REElektrik tesisatınızda ark kontrolü yaptırın, sorun devam ederse servis çağırın. Çok sık tekrarlanan bir durum ise yetkili servis ile iletişime geçin.
SrKlimanız belirli arıza durumlarında konforunuzun bozulmaması için arızaya rağmen çalışmaya devam eder. Bu durumda klimanızı kapatmanıza gerek yoktur. En kısa sürede yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir
HLElektrik geriliminde dalgalanma var, gerilimin düzelmesini bekleyin.
ER11
ER13
ER14
ER-13 ve ER-11 koduyla iç ünite göstergesinde beliren mesajlar kompresöre gereğinden fazla akımın gelip ürüne zarar verici noktalara ulaşmamasını sağlama amacıyla gerçekleşen bir koruma mesajıdır. Ürün bu korumalara girdikten kısa bir süre sonra kapanır. Kumandadan tekrar çalıştırılması durumunda soğutma ya da ısıtma işlevi yeniden başlayacaktır.

Windsor Klima Arıza Kodları

Yorum yapın