Vestel Nature Plus Buzz Hata ve Arıza Kodları

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Vestel Nature Plus Buzz Arıza Kodları Klimanızda oluşan arızaları göstermek ya da oluşabilecek arızalardan korumak için klimanın ön yüzündeki göstergede özelleştirilmiş hata kodları görüntülenmektedir.

Arıza kodları her koda özel olarak önce belli sayıda yanıp sönerek ardından 35-40 saniye süreyle sabit görüntülenmektedir. Hata mesajları sorun giderilinceye kadar görüntülenmeye devam etmektedir. Görüntülenen mesajlara göre aşağıdaki işlemleri yapın.

vestel nature plus buzz iç ünite
Vestel Nature Plus Buzz Klima

Vestel Nature Plus Buzz Klima Hata Kodları

Hata mesajları sırayla önce “Er” simgesi sonra da hatanın kendine özel kodu (01, 02, …, 20, vb.) görüntülenerek belirtilir.

Bu durumda klimaya herhangi bir şey yapmayın ve Yetkili Servis ile iletişime geçin. “Er11 ve Er13″ hata mesajları değildir. Bu mesajlarla karşılaştığınızda aşağıdaki koruma mesajları kısmındaki adımları uygulayın.

Arıza KoduAçıklama
dFDış ünitede oluşan buzlanma çözülüyor. Buz çözme işlemi tamamlandıktan sonra klimanız yeniden ısıtma modunda çalışmaya devam edecektir, bu mod devereyken ürün kapatılmamalıdır.
AEElektrik tesisatınızda ark kontrolü yaptırın, sorun devam ederse servis çağırın. Çok sık tekrarlanan bir durum ise yetkili servis ile iletişime geçin.
SrKlimanız belirli arıza durumlarında konforunuzun bozulmaması için arızaya rağmen çalışmaya devam eder. Bu durumda klimanızı kapatmanıza gerek yoktur. En kısa sürede yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir
HLElektrik geriliminde dalgalanma var, gerilimin düzelmesini bekleyin.
  Er11 & ER13ER-13 ve ER-11 koduyla iç ünite display’de beliren mesajlar kompresöre gereğinden fazla akımın gelip ürüne zarar verici noktalara ulaşmamasını sağlama amacıyla gerçekleşen bir koruma mesajıdır. Ürün bu korumalara girdikten kısa bir süre sonra kapanır. Kumandadan tekrar çalıştırılması durumunda soğutma ya da ısıtma işlevi yeniden başlayacaktır.

Yorum yapın