Uludağ Klima Hata Kodları ve Uyarı Mesajları

Photo of author

By Bekir ZEYBEKOĞLU

Uludağ Klima Hata Kodları ve Uyarı Mesajları

Hata KoduHataOlası Çözüm
ER-1 Kompresör ArızaEvaporatör Limit AlarmıKlima sürekli halde aynı sıcaklıkta üflüyor. Soğutma yapmasında problem olabilir. Gaz ve kompressör kontrollerini yapınız. Sistemde gaz yok ise servise bilgi verin.
ER-2, HTCKondanser Sensör AlarmıKondanser yüzeyi olması gerekenden fazla sıcak.
A) Kondanser peteği aşırı tozlu, yeterli miktarda hava geçirilemiyor. Kondanser peteğini basınçlı hava ile temizleyin.
B) Kondanser fanı arızalı
ER-3, LTEEvaporatör Sensör AlarmıEvaporatör yüzeyi olması gerekenden fazla soğuk.
A) Evaporatör peteği aşırı tozlu, yeterli miktarda hava geçirilemiyor. Evaporatör peteğini basınçlı hava ile temizleyin.​
B) Evaporatör fanı arızalı
ER-4, HTPYüksek Sıcaklık AlarmıPano iç sıcaklığı, ‘SET + Y.SICAKLIK NOK’ parametresinden büyük olduğunda bu alarmı verir. Pano iç sıcaklığının alarm seviyesini aştığını bildirir, alarm rölesi çeker. 
AIN, KAPAKKapı Açık Alarmı​Kapı switchi bağlantısı ile ilgili oluşan mesajdır. Klemensten switch bağlantısını kontrol edin. Kapı switchi bağlamadıysanız, SET ve R tuşları ile menü-2 ye girip ıPO parametresini değiştirin (1 yada 0)
OFFOFF ModuReset (R) butonuna 3 saniye süreyle basılması durumunda cihaz OFF moduna geçer. Ekranda OFF yazılı iken Reset (R) butonuna 3 saniye basılı tutulursa cihaz tekrar çalışma moduna geçer.
SB-1Kabin Sensörü Arızalı HatasıPano iç sıcaklığını okuyan sensörde hata görünüyor. Evaporatör fanının hemen altındaki sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.
SB-2Garantili ServisKondanser ünitesi üzerindeki sensörde hata görünüyor. Sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.
SB-3Evaporatör Sensörü ArızalıEvaporatör ünitesi üzerindeki sensörde hata görünüyor. Sensörü ve kablosunu kontrol ediniz. Sensör kablosunun kopuk olmadığından ya da sensörün elektronik karta giren klemensinin düzgün biçimde takılı olduğundan emin olun.

Uludağ Klima Hata Kodları ve Uyarı Mesajları

Uludağ Klima

Yorum yapın